Forum klanu Free Fighters


Forum klanu Free Fighters


#1 2009-08-13 16:21:26

AtMo

http://img144.imageshack.us/img144/5176/adminih0.png

Skąd: de_westwood
Zarejestrowany: 2009-08-08
Posty: 26
Skill: prooooooo
Ulubiona mapa: de_westwood
Ulubiona broń: kosa
WWW

Komendy by SK8 and AtMo

W CS-ie jak zapewne wiecie mamy konsolę. Nie wiecie? No to tak. Gdy włączymy menu główne wciskając "`" włączymy konsolę. W niej mamy spisane pisemnie wszystko co się dzieje, a do tego sami możemy niektóre rzeczy wpisywac, a mianowicie komendy.

Po co są komendy?
Komendy piszemy po to, by dowiedziec się o tym, jakie zadaliśmy obrażenia, sprawdzic ile czasu do końca itp. TAKIE KOMENDY MOŻNA RÓWNIEŻ WPISYWAC W GRZE. Mamy też komendy typu "connect", żeby się podłączyc do serwa, albo "ex_interp LICZBA" żeby zmienic nasz interp. Podsumowując: komendy piszemy po to, by sprawdzic coś w grze, wykonywac jakieś akcje jak podłączanie się do serwa gdy inaczej nie da rady oraz pisanie rzeczy inaczej nie dostępnych.

Komendy w grze
Chcecie się dowiedziec jakie zadaliście podsumowane obrażenia w ciągru rundy itp.? Taką komendę wpisujecie w trakcie gry. Wciskacie "y" by zacząc pisac i pierwsze co wpisujecie to "/". Teraz dopisujemy komendę:
me - sprawdzasz ile zadałeś w trakcie rundy obrażeń, w jakie części ciała trafiłeś. Można użyc dopiero po padnięciu.
server - ta komenda jeśli się nie myle nie działa od razu, ale admin, który ją widzi może nas przenieśc na inny serwer, pod warunkiem jednak, że ten serwer też należy do nich. Są w końcu właściciele nawet pięciu serwów.
admin - pokazuje aktywnych adminów
hp - ile życia pozostało twojemu ostatniemu przeciwnikowi
nextmap - nie pamiętam, czy ze spacją czy nie. Ale ta komenda pokazuje jaka plansza będzie następna.
Można też wpisac bez tego ukośnika ("/") "timeleft" i dowiadujemy się ile czasu zostało do końca mapy, thetime aby poznac date i godzine.

Komendy "ukryte", które WPISUJEMY TYLKO W KONSOLI
Mamy np. ex_interp. O tym pisałem już gdzie indziej, ale dzięki wpisaniu tej komendy + spacja i liczba na końcu zmieniamy interp. UWAGA! Interp ustawiony źle może spowodowac kicka z serwa Interp, na jakim grają profesjonaliści (uczciwi ) to od 0.01 do 0.05, ja np. wpisałem ex_interp 0.01 i gram ;p
adjust_crosshair  - zmienia kolor celownika, można kilkakrotnie bo ciągle inny kolor
allow_spectators - ustawia, czy naszą grę mogą obserwowac spekty
bgmvolume - włącza albo też wyłącza nasze Audio
clear - czyści konsolę, przydatne, gdy za dużo tekstu mamy i się nam miesza wszystko.
bind - tą komedną możemy nadac jakiemuś klawiszowi funkcję, ja tego nei używałem i do końca nie wiem jak; po prostu taka zmiana klawiszy
crosshair  - wyłączenie/włączenie celownika

Jest wiele komend, ja dałem tylko kilka przykładów. Do tego neiktórych mogą używac tylko admini. Dodam jeszcze, że na niektórych serwach można vote'owac, tzn. wpisujemy np. "votemap 8" i w ten sposób zagłosowaliśmy nad zmianą mapy, bo vote to głosowac.
Polecam przeczytanie tego artykułu:
http://www.forum.wiaderko.com/poradniki … trike.html

Ostatnie komendy to tylko zastępujące jakiś klawisz, czy funkcję, np. "connect TUTAJ_WKLEJ_IP_SERWA" działa jak podłączenie do serwa. Ta komenda jest przydatna, gdy jakiś serw nie chce nam sie dodac do favorites. I jeszcze jedno: gdy już w ten sposób chcemy wbic na serwer, a ten serwer ma hasło, to najpierw wpisujemy "password TUTAJ_WPISZ_HASŁO" a w następnej komendzie (tak, wcześniej enter mój kolega miał taki problem xD) "connect IP" i jesteśmy

Tekst by SK8 poprawki by AtMo


"Wole tych, którzy popierają mnie ze strachu niż tych, którzy popierają mnie z przekonania. Przekonania się zmieniają, strach pozostaje."

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.metincheat.pun.pl www.fifaturnieje2v2.pun.pl www.hob.pun.pl www.makro09.pun.pl www.stara-gwardia.pun.pl